>> Galeria zdjęć

Konkurs rozstrzygnięty! ZOBACZ NAJPIĘKNIEJSZE ZDJĘCIA ZNAD BAŁTYKU

Wspólnie odkrywajmy nowe Bałtyckie Trasy
Przyrodnicze i Kulturowe!

Zasady

----> UWAGA KONKURS ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY!!! PROSIMY O NIE PRZESYŁANIE ZGŁOSZEŃ <----

Są bardzo proste! Konkurs jest prowadzony w 8 kategoriach związanych tematycznie z 8 trasami, z projektu BHR. Sfotografuj swoje najwspanialsze chwile, nowe odkrycia lub najciekawsze miejsca podczas zwiedzania nadbałtyckich tras przyrodniczych i kulturowych, a następnie:

Wybierz
1 najlepsze zdjęcie
(każda osoba ma prawo do maksymalnie 3 zgłoszeń w każdej kategorii konkursowej).
1
Wypełnij
formularz zgłoszeniowy.
2
Wyślij swoje
najpiękniejsze zdjęcie znad Bałtyku
i wygraj nagrodę.
3

Śpiesz się! Zgłoszenia przyjmujemy do 28 lutego 2021 r.

Szczegóły konkursu znajdziesz w Regulaminie

Formularz zgłoszeniowy

Konkurs na najpiękniejsze zdjęcie znad Bałtyku.

Kategoria konkursowa
Nie wybrano pliku.

* pola obowiązkowe

Oświadczam, że zapoznałem/am się z Regulaminem konkursu na najpiękniejsze zdjęcie znad Bałtyku i akceptuję jego zasady.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w tym formularzu przez Organizatorów projektu Bałtyckie Trasy Przyrodnicze i Kulturowe. Rozwój Infrastruktury dla Turystyki Zrównoważonej w Regionie Południowego Bałtyku.

O projekcie

Projekt: Bałtyckie Trasy Przyrodnicze i Kulturowe. Rozwój Infrastruktury dla Turystyki Zrównoważonej w Regionie Południowego Bałtyku (BHR) powstał z myślą o ulepszaniu oferty turystycznej regionu południowego Bałtyku. Obszar Morza Bałtyckiego do nie dawna kojarzony tylko z letnim okresem turystycznym i plażą dziś zyskuje zupełnie nowe oblicze.

Dzięki silnej współpracy pomiędzy krajami i przedsiębiorstwami mamy szanse na szybkie podróżowanie pomiędzy państwami i zwiedzenie nawet 4 krajów w kilka dni.

W grupie 11 partnerów z Polski, Szwecji, Niemiec oraz Litwy przygotowaliśmy dla Państwa zupełnie nowe produkty turystyczne. Serdecznie zachęcamy do odkrywania nowo zaprojektowanch transgranicznyh tras, cieszenia się nadbałtyckim pięknem i wyruszenia w swoją podróż marzeń z Baltic Heritage Routes.

Trasy

01. Spływy kajakowe w regionie Południowego Bałtyku

Kajak to idealny sposób podróżowania po regionie Morza Bałtyckiego. Proponowana trasa prowadzi przez najpiękniejsze bałtyckie plaże, wydmy, dzikie lasy i malownicze jeziora. Skorzystaj z możliwości bezpośredniej obserwacji nietuzinkowych krajobrazów, przejrzystych wód, unikalnej flory i fauny – dzikich ssaków, ptaków i ryb w ich naturalnym środowisku. Trasa celowo została zaplanowana tak, aby omijać większe miasta.

02. Podróże z windsurfingiem

Idealny wybór dla windsurferów i kitesurferów! Trasa pozwoli odkryć zróżnicowane plaże, wybrzeża, klimaty i kolory morza. Zapewni niesamowitą scenerię, począwszy od białych plaż i wysokich klifów, po szwedzkie szkiery. Eksploruj zarówno znane, jak i te mniej popularne i uczęszczane miejsca do surfowania - ich odkrycie będzie z pewnością niezapomnianym wyzwaniem. Zaplanowane miejsca surfingowe zlokalizowane są na wszystkich możliwych ekspozycjach wiatrowych, co w efekcie zapewni Ci 4 różne przygody podczas tylko 1 podróży i na pewno dużo dobrej zabawy.

03. Śladami dawnych wierzeń i religii

W obszarze Południowego Bałtyku znajduje się kilka tysięcy świątyń i miejsc kultu związanych z wierzeniami i religią. Na potrzeby niniejszej trasy wybrano niemal 100 różnorodnych kościołów, świętych gór, sanktuariów i prehistorycznych cmentarzy znajdujących się w 18 lokalizacjach. Poznaj unikalną historię związaną z religijnością nadbałtyckich ludów, wierzących niegdyś w świat mocy nadprzyrodzonych i mistycznych stworzeń. Jednocześnie zanurz się w dorobku chrześcijaństwa, a także poznaj rdzennych mieszkańców litewskich terenów, którzy w dalszym ciągu kultywują nietypowe rytuały.

04. Malownicza trasa nad wybrzeżem Południowego Bałtyku

Odkryj najpiękniejsze panoramy wybrzeża Morza Bałtyckiego. Podziwiaj różnorodne morskie krajobrazy, przystanie lub zatoki, malownicze wsie o unikalnej architekturze i słynne obiekty kulturalne, a także skorzystaj z aktywnego wypoczynku: żeglarstwa, surfingu, kajakarstwa, wycieczek statkiem, wypraw rowerowych i wielu innych możliwości. Powyższa trasa to propozycja zarówno dla romantyków, szukających relaksu i unikalnych widoków, jak również wszystkich osób preferujących ruch oraz aktywność fizyczną. Trasa oferuje także warsztaty kulinarne, wycieczki tematyczne, pobyt w muzeach oraz parkach narodowych.

05. Wyprawy do parków krajobrazowych

To najlepszy sposób na poznanie dzikiej strony przyrody. Trasa prowadzona jest w taki sposób, aby każdy mógł samodzielnie zaplanować własną podróż, zależnie od dostępnego czasu. Możesz wybrać dowolne parki oraz odpowiedni dla Ciebie sposób poznawania przyrody: wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, piesze wędrówki lub konne przejażdżki. Trasa obejmuje wyjątkowe atrakcje przyrodnicze wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ale również muzea czy zajęcia w lokalnych gospodarstwach.

06. Szlak Gryfitów

Co łączy zamki znajdujące się na polskich i niemieckich wybrzeżach z historią Skandynawii? Przenieś się do świata tajemnic i przygód wybierając powyższą trasę i odkryj czemu symbolem Pomorza jest Gryf. Poznasz muzea oraz wyjątkowe zamki zaginionego księstwa, które było pod władaniem niezwykłej dynastii. Okryj ich historię, liczne romanse, tajemnice, a także związki z templariuszami i krzyżakami.

07. Tropem dzikiej przyrody

Odwiedź piaszczyste plaże i pagórkowate tereny szwedzkiego regionu Skania, liczne rezerwaty przyrody, unikalne wyspy Ven i Ivö oraz spróbuj wędkowania nad rzeką Mörrum, która swoim wyjątkowym bogactwem przyciąga turystów z całego świata. Proponowana trasa pozwoli Ci w pełni odkryć nadmorską przyrodę Bałtyku. Zanurkuj w litewskim jeziorze Płótele, wędruj po unikalnych plażach wyspy Uznam, wybierz rowerową wycieczkę dookoła niemieckiego Greifswaldu, obserwuj ptactwo Żmudzkiego Parku Narodowego i przepłyń kajakiem przez kaszubskie jeziora.

08. Świat rybołówstwa

Podróż prowadzi Cię wzdłuż wybrzeża Południowego Bałtyku przez małe porty rybackie, gdzie rybacy w dalszym ciągu spędzają dnie na lokalnych wodach i ciężko pracując, łowią świeże ryby. Okolica trasy jest przepełniona morskim charakterem - łodziami i sprzętem rybackim, lokalnym rzemiosłem i możliwościami zakupu świeżych ryb. Podczas podróży odwiedzisz wyjątkowe restauracje, serwujące owoce morza oraz oferujące posiłki przygotowywane według tradycyjnych receptur, których podstawą są regionalne ryby.