Trwa projekt: Efektywne NGO i Izby Gospodarcze
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, szkolenia w ramach naszego projektu, realizowane są on-line z wykorzystaniem intuicyjnej platformy szkoleń on-line.
Każdy uczestnik szkolenia może liczyć na nasze wsparcie i pomoc w dostępie do platformy. Nasz specjalista przeprowadzi Państwa przez cały proces rejestracji i wyjaśni jak korzystać z narzędzia.
Umów się na bezpłatne doradztwo dla uczestników szkoleń
Bezpłatne Szkolenie Efektywne NGO i Izby Gospodarcze - wyślij zgłoszenie
Dostępne terminy:
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, szkolenia w ramach naszego projektu, realizowane są on-line z wykorzystaniem intuicyjnej platformy szkoleń on-line.
Każdy uczestnik szkolenia może liczyć na nasze wsparcie i pomoc w dostępie do platformy. Nasz specjalista przeprowadzi Państwa przez cały proces rejestracji i wyjaśni jak korzystać z narzędzia. Dostępne terminy:
Szczegółowe informacje - Bezpłatne Szkolenie Efektywne NGO i Izby Gospodarcze
Jednym z głównych zadań Regionalnych i branżowych izb gospodarczych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się sprawami gospodarczymi jest reprezentowanie interesów swoich członków. Pełna reprezentacja to także uczestnictwo w procesie konsultacji publicznych na szczeblu centralnym. W tym kontekście ważne jest aby pracownicy izb i organizacji pozarządowych posiadali umiejętności wykorzystania wiedzy swych członków oraz wiedzę z szeroko rozumianego prawa gospodarczego i umieli je wykorzystać w procesie konsultacji publicznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom izb regionalnych i branżowych oraz organizacji pozarządowych, poprzez projekt Efektywne NGO i Izby Gospodarcze pragniemy dostarczyć Izbom oraz NGO wiedzę w zakresie rożnych obszarów prawa gospodarczego oraz uzupełnić ich kompetencje i możliwości uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych.
Głównym celem projektu jest podniesienie wśród przedstawicieli regionalnych i branżowych izb gospodarczych umiejętności eksperckich niezbędnych do prawidłowego udziału w procesie stanowienia prawa w zakresie prawa gospodarczego, ekonomii z elementami polityki przemysłowej, prawa pracy, ekonomii przedsiębiorstwa, analizy finansowej, pisania stanowisk i opinii oraz prezentacji stanowisk.
Dzięki złożonej weryfikacji nabycia kompetencji i wiedzy, oraz uzupełnieniu szkoleń o ćwiczenia warsztatowe, projekt będzie prowadził do trwałego wzmocnienia NGO i izb regionalnych oraz branżowych poprzez rzeczywiste nabycie kompetencji przez ich przedstawicieli. Tym samym przyczyni się do wzmocnienia potencjału podmiotów zaangażowanych w proces stanowienia prawa na szczeblu krajowym. Dzięki realizacji założonego w projekcie celu możliwe będzie usprawnienie procesów legislacyjnych na poziomie centralnym, a co za tym idzie osiągnięcie lepszej jakości procesów legislacyjnych i uchwalanie efektywniejszego oraz dostosowanego do potrzeb obywateli, prawa.
Projekt skierowany jest do przedstawicieli (pracowników, członków i wolontariuszy) regionalnych i branżowych izb gospodarczych z terenu całej Polski oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych zajmujących się rozwojem gospodarczym na szczeblu krajowym, biorących udział w procesie konsultacji publicznych na poziomie centralnym.
Projekt zakłada przeprowadzenie 30 cyklów szkoleń (każdy cykl - 3 dni po 8 godzin) w co najmniej 10 miastach wojewódzkich. Każdy cykl szkoleń będzie obejmował 6 zakresów tematycznych: prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, ekonomia przedsiębiorstwa, analiza finansowa, pisanie stanowisk i opinii wraz z prezentacją stanowisk.
Po etapie rekrutacji uczestnicy otrzymają szczegółowy program szkoleniowy, co do którego będą mogli zgłosić ewentualne prośby o uzupełnienia zawartości poszczególnych modułów.
Taka informacja pomoże prowadzącym trenerom przygotować indywidualne pakiety informacji dla uczestników oraz dopasować zakres do aktualnych potrzeb.
Projekt Efektywne NGO i Izby Gospodarcze realizowany jest w partnerstwie zawartym pomiędzy Fundacją „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” oraz Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.