24 grudnia 2018 r.
12 grudnia 2018 r.
Za nami ostatnie szkolenie dla NGO i Izb Gospodarczych w 2019 roku!
Uczestnicy szkolenia w dniach 10-12 grudnia, w Hotelu Wiatraczna w Warszawie z pomocą naszych ekspertów uzupełnili swoją wiedzę i już są gotowi, aby z ramienia swych organizacji brać czynny udział w konsultacjach publicznych.
Dziękujemy wszystkim za udział w szkoleniu i gratulujemy zdobycia nowych kompetencji.
A już wkrótce - w nowym roku ruszymy z kolejną porcją bezpłatnych szkoleń!
Szkolenie realizowane jest w ramach projektu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze.
Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich.
10 grudnia 2018 r.
Ostatnie bezpłatne szkolenie dla NGO w 2018 roku, kolejne już po nowym roku!
W Hotelu Wiatraczna (ul Czapelska 34 a) w Warszawie odbyło się ostatnie w tym roku szkolenie dla pracowników NGO oraz Izb Gospodarczych
Szkolenia są wyjątkowe, ponieważ wszystkie przepisy prezentujemy z punktu widzenia prowadzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych i izb gospodarczych. Pokazujemy nasze doświadczenia i planowane zmiany legislacyjne, które pozwolą włączyć Państwa organizacje w proces konsultacji publicznych!
Nasze szkolenia realizowane są w ramach projektu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze.
Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich.
Chcesz wziąć udział w szkoleniu? Sprawdź harmonogram szkoleń w 2019 roku
30 listopada 2018 r.
Projekt zakończony sukcesem!
Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” zakończyła realizację projektu „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej”. Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” był patronem całego przedsięwzięcia. Znaczną część publikacji poświęcono Laureatom naszego Programu. W formie studium przypadku opisana została ich historia, polityka wewnętrzna, działania na rzecz kontrahentów, klientów, społeczności lokalnej oraz środowiska naturalnego.
W ramach projektu odbyły się 4 spotkania promocyjne, na których zgromadzonym gościom zaprezentowano publikację poświęconą przedsiębiorcom, którzy w trudnych dla kraju czasach przyczynili się do umacniania polskiej suwerenności gospodarczej. W spotkaniach wzięło udział łącznie ponad 1100 osób, a informacje o publikacji dotarły poprzez media społecznościowe do ponad 11 tysięcy osób.
Dziękujemy „Przedsiębiorstwom Fair Play” za wsparcie projektu.
Publikacja w dalszym ciągu dostępna jest na stronie internetowej Instytutu. Zachęcamy do lektury i włączenia się w świętowanie 100-lecia niepodległości Polski.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
28 listopada 2018 r.
W Rzeszowie, w Hotelu Falcon przy ul. Jastrzębiej 29 odbyło się kolejne bezpłatne 3-dniowe szkolenie dla przedstawicieli (pracowników, członków i wolontariuszy) organizacji pozarządowych, w tym izb gospodarczych.
Dzięki udziałowi w naszych szkoleniach można poznać najnowsze przepisy w zakresie:
Nasze szkolenia są wyjątkowe, ponieważ wszystkie przepisy są prezentowane z punktu widzenia prowadzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych i izb gospodarczych. Pokazujemy nasze doświadczenia i planowane zmiany legislacyjne, które pozwolą Państwu włączyć Państwa organizacje w proces konsultacji publicznych!
Zapraszamy! Kontakt: Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym", ul. Trębacka 4, 00-074 Warszawa, tel.: 22 630 98 02; 22 630 96 99, e-mail: iped@kig.pl, www.iped.pl
28 listopada 2018 r.
Kolejna grupa pracowników organizacji pozarządowych oraz izb gospodarczych nabyła pod okiem naszych ekspertów umiejętności potrzebne do udziału w konsultacjach publicznych. Bezpłatne szkolenie w rzeszowskim Hotelu Falcon odbyło się w dniach 26-28.11.2018. Poniżej zdjęcia z praktycznych warsztatów dotyczących udziału w konsultacjach publicznych. Już wkrótce kolejne terminy szkoleń.
Szkolenie realizowane jest w ramach projektu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze.
Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich.
16 listopada 2018 r.
Wielka Gala i Społecznie Odpowiedzialna Niepodległa Polska 1918-2018
16 listopada w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2018!
Tegorocznej gali towarzyszyły także działania realizowane w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z elementów gali była prelekcja poprowadzona przez Prezesa Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym Pana Mieczysława Baka, która dotyczyła publikacji i projektu pn. „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. W trakcie prelekcji została podkreślona rola, jaką odegrali na przestrzeni ostatnich 100 lat przedsiębiorcy, którzy mimo zawirowań historii i wynikających z nich przeciwności, nie tylko z sukcesem i determinacją prowadzili i rozwijali swoje firmy, ale także niemal od samego początku, byli wrażliwi na potrzeby interesariuszy firm, czyli pracowników, klientów, współpracowników oraz, co ważne przede wszystkim podczas okresu II wojny światowej, mieszkańców okupowanych miast i miasteczek, a także eksterminowanych przez okupantów mniejszości narodowych. Jednak, jak podkreślał Mieczysław Bąk, doskonałe przykłady zaangażowania społecznego firm dotyczą nie tylko odległych lat, ale są doskonale widoczne w młodszej historii Polski. Stąd w publikacji można bez trudu odnaleźć przykłady firm, również laureatów programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, które mają ogromny wpływ na rozwój i kształtowanie lokalnej społeczności.
Ogrom pracy wykonanej przez autorów publikacji pn. „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej” podkreślił także Pan Wojciech Kirejczyk, zastępca dyrektora Biura Niepodległa, który podczas gali pogratulował tegorocznym Laureatom zarówno otrzymanych nagród oraz niezwykłych i ponadprzeciętnych wyników ich pracy, ale także podkreślił ogromny wpływ, jaki swoją postawą i działaniami wywierają na swoich pracowników, klientów i kontrahentów, a także społeczność wśród której działają, niejednokrotnie podnosząc jej standard życia oraz kształtując prospołeczne postawy.
Dyrektor Kirejczyk zachęcił przedsiębiorców również do aktywnego włączania się w obchody stulecia niepodległości Polski, które razem z Programem Wieloletnim Niepodległa, będą trwały do 2022 roku.
29 października 2018 r.
Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w ramach uroczystości związanych z upamiętnieniem 100 – lecia niepodległości Polski odbyła się prelekcja dotycząca publikacji i projektu pn. „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
Miejsce i termin spotkania:
29 października 2018 - Sopot
ul. Armii Krajowej 119/121, 81-824 Sopot
Uniwersytet Gdański
(Wydział Ekonomiczny, AULA D, godz. 13:30 - 15:00)
Celem spotkania było pokazanie studentom i pracownikom akademickim oraz przedsiębiorcom, że społeczna odpowiedzialność biznesu jest wartością ważną dla polskiego społeczeństwa, biznesu i władz publicznych. Podczas wykładu przybliżymy działania przedsiębiorstw w Polsce w latach 1918-2018, które obecnie zaliczyć można do działań społecznie odpowiedzialnych. Duża część polskiego społeczeństwa, w tym starsza młodzież nie ma wystarczającej wiedzy na temat zasług przedsiębiorców dla odbudowy państwowości i wzmacniania suwerenności (również gospodarczej) kraju, a wizerunek polskich przedsiębiorców utrwalony w mediach niesprawiedliwie pomija wkład przedsiębiorców i środowisk biznesu w odbudowę Państwowości Polskiej. Dlatego postanowiliśmy podjąć się realizacji projektu o charakterze edukacyjnym, ukazującego przykłady prospołecznego zaangażowania przedsiębiorstw, które przyczyniło się do odbudowy państwowości Polski na przestrzeni ostatnich 100 lat i stanowiło istotny wkład w umacnianie polskiej suwerenności. Dodatkowo w trakcie spotkania staraliśmy się zachęcić młodzież do włączenia się w świętowanie tak istotnego dla naszego kraju wydarzenia, jakim jest stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Udział w spotkaniu był bezpłatny. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie!
Partner Wydarzenia:
24 października 2018 r.
Zapraszamy do zapoznania się z październikowym wydaniem Newslettera naszego Instytutu.
22 października 2018 r.
Laureaci Programu Przyjazna Polska!
18 października odbyło się uroczyste wręczenie nagród i certyfikatów w Programie Przyjazna Polska. Mieliśmy przyjemność gościć na Wielkiej Gali w województwie podkarpackim.
Prezes Instytutu wręczył wyróżnienia oraz nagrody gminom, które w tym roku uzyskały tytuł Laureata Programu Przyjazna Polska. Oto nagrodzone samorządy:
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
18 października 2018 r.
Spotkanie autorskie w Katowicach!
Podczas Sejmiku Województwa Śląskiego, będącego częścią Europejski Kongres MŚP przedstawicielki Instytutu, a tym samym autorki publikacji „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej" zaprezentowały zgromadzonym gościom książkę, promującą społeczną odpowiedzialność biznesu oraz przedsiębiorstwa, które na przestrzeni 100 lat niepodległości Polski przyczyniły się do budowy państwowości oraz gospodarki naszego kraju.
Wśród gości byli radni województwa śląskiego, przedsiębiorcy, parlamentarzyści oraz naukowcy. Na spotkaniu nie zabrało również Laureatów programu Przedsiębiorstwo Fair Play. Na zdjęciach m.in.: Pani Anna Szcześniak – współautorka oraz Pan Janusz Szymura – Prezes firmy Rekord SI, o której także pisaliśmy na łamach publikacji.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa.
Publikacja dostępna jest online: http://www.iped.pl/publikacje,1.html
18 października 2018 r.
Zapraszamy na spotkanie autorskie oraz prelekcję dotyczącą publikacji i projektu pn. „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Prelekcja obędzie się 18 października br. (czwartek) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas Uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego „100-lecie odzyskania niepodległości" – początek o godz. 13:30.
W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie publikacja, ukazująca przykłady prospołecznego zaangażowania przedsiębiorstw, które przyczyniło się do odbudowy państwowości Polski na przestrzeni ostatnich 100 lat i stanowiło istotny wkład w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej.
Uroczysta Sesja Sejmiku organizowana jest w ramach 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw – forum wymiany myśli i doświadczeń, a także dyskusji na temat rozwoju gospodarki.
Udział w prelekcji oraz całym Kongresie jest bezpłatny.
Warunkiem, uczestnictwa w wydarzeniu jest rejestracja online.
12 października 2018 r.
Na Litwie odbyło się spotkanie w ramach międzynarodowego projektu Baltic Heritage Routes! Razem z naszymi partnerami przez kilka dni omawialiśmy dotychczasowe rezultaty projektu oraz zaplanowaliśmy kolejne działania. Głównym celem projektu jest zaprojektowanie oraz wdrożenie Bałtyckich Tras Przyrodniczych i Kulturowych.
Projekt jest realizowany w ramach programu Interreg V-A Polska - Dania - Niemcy - Litwa - Szwecja (Południowy Bałtyk) 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
9 października 2018 r.
W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości włączyliśmy się w program Niepodległa. W ramach realizowanego projektu powstała publikacja, którą już teraz można pobrać z naszej strony internetowej – do czego serdecznie zachęcamy.
Publikacja nosi tytuł "Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej."
Z książki można dowiedzieć się m.in.:
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
8 października 2018 r.
W poszukiwaniu kluczowych kompetencji poznawczych na rynkach pracy!
4 października w Łodzi odbyło się 3 spotkanie partnerstwa w ramach projektu Ask4Job. Podczas spotkania omawiano organizację warsztatów w każdym z krajów partnerskich. Wkrótce będziemy informowali o prowadzonych rekrutacjach. Projekt jest realizowany w grupie 11 partnerów: z Włoch, Hiszpanii, Turcji, Grecji, Polski, Szwecji, Litwy, Bułgarii oraz Belgii w ramach Programu Erasmus+.
5 października 2018 r.
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli (pracowników, członków i wolontariuszy) organizacji pozarządowych, w tym izb gospodarczych.
Dzięki udziałowi w szkoleniu, można poznać najnowsze przepisy w zakresie:
Nasze szkolenia są wyjątkowe, ponieważ wszystkie przepisy są prezentowane z punktu widzenia prowadzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych i izb gospodarczych. Pokazujemy nasze doświadczenia i planowane zmiany legislacyjne, które pozwolą Państwu włączyć Państwa organizacje w proces konsultacji publicznych!
Wychodząc naprzeciw potrzebom uczestników naszych szkoleń, do programu włączyliśmy tematykę RODO oraz Konstytucji dla Biznesu!
Kontakt: Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym", ul. Trębacka 4, 00-074 Warszawa, tel.: 22 630 98 02; 22 630 96 99, e-mail: iped@kig.pl, www.iped.pl
20 września 2018 r.
Dziś razem z przedsiębiorcami uczciliśmy ich święto podczas spotkania w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.
W trakcie obchodów Dnia Przedsiębiorcy Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski przybliżył zgromadzonym gościom nasz wyjątkowy projekt "Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej." dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
19 września 2018 r.
Zapraszamy na spotkanie autorskie oraz prelekcję dotyczącą publikacji i projektu pn. „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Prelekcja obędzie się 18 października br. (czwartek) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas Uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Śląskiego „100-lecie odzyskania niepodległości" – początek o godz. 13:30.
W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie publikacja, ukazująca przykłady prospołecznego zaangażowania przedsiębiorstw, które przyczyniło się do odbudowy państwowości Polski na przestrzeni ostatnich 100 lat i stanowiło istotny wkład w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej.
Uroczysta Sesja Sejmiku organizowana jest w ramach 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw – forum wymiany myśli i doświadczeń, a także dyskusji na temat rozwoju gospodarki.
Udział w prelekcji oraz całym Kongresie jest bezpłatny.
Warunkiem, uczestnictwa w wydarzeniu jest rejestracja online.
19 września 2018 r.
W Hotelu Kur w Olsztynie przez 3 dni pracownicy oraz wolontariusze organizacji pozarządowych i izb gospodarczych pod okiem naszych ekspertów zdobywali wiedzę z zakresu konsultacji publicznych, budowania stanowisk, prawa gospodarczego, ekonomii, prawa pracy oraz analizy finansowej. Dzięki zdobytym kompetencjom reprezentowane przez uczestników instytucje, będą mogły realnie wpływać na tworzoną legislację.
Dziękujemy uczestnikom!
Kolejnych chętnych zapraszamy do Gdańska, 22-24.10.2018.
Więcej informacji o szkoleniach
Szkolenia realizowane są w ramach projektu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze.
Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich.
17 września 2018 r.
Przypominamy już 17 września odbędzie się bezpłatne szkolenie dla NGO oraz Izb Gospodarczych w Olsztynie!
Zapraszamy wszystkich pracowników organizacji gospodarczych i Izb Gospodarczych na najbliższe 3-dniowe szkolenie, które odbędzie się 17-19 września br. w Hotelu KUR w Olsztynie.
Szkolenie obejmuje 6 zakresów tematycznych: prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, ekonomia przedsiębiorstwa, analiza finansowa, pisanie stanowisk i opinii wraz z prezentacją stanowisk. Uzupełnij wiedzę i spraw, by Twoja organizacja aktywnie uczestniczyła w procesie konsultacji publicznych na szczeblu centralnym.
Szkolenia realizowane są w ramach projektu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze.
Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich.
5 września 2018 r.
Zachęcamy do lektury kolejnego studium przypadku powstałego w ramach publikacji „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej.”.
Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego (KHBC) jest jedyną polską firmą kontynuującą ponad 130-letnią tradycję hodowli i nasiennictwa buraka cukrowego. KHBC to firma wyróżniająca się pod względem dbałości o relacje ze społecznością oraz samorządem. Jednym z kluczowych działań przedsiębiorstwa jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko pojętej tematyki rolniczej i rozwoju polskiego rolnictwa. Hodowcy buraka cukrowego są osobami niezwykle zaangażowanymi w swoją pracę, a pracownicy dają świadectwo, że identyfikują się z firmą. Praca, którą wykonują jest dla nich nie tylko źródłem utrzymania, ale także przynosi osobistą satysfakcję. Wieloletni pracownicy KHBC wypowiadając się na temat Zakładu podkreślają, że wyniki firmy były dla nich najważniejsze, a często hodowla i prace nad nowymi odmianami stanowiły dla nich hobby, któremu oddawali się z pasją.
Więcej informacji na temat przedsiębiorstwa w poniższym fragmencie.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
O Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego / fragment publikacji
31 sierpnia 2018 r.
W ramach tworzonej publikacji „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej.” powstało kolejne studium przypadku. Tym razem pod lupę wzięto firmę Andre Abrasive Articles.
Robert Andre to pracodawca doskonale znany społeczności powiatu kolskiego. Ponad 30 lat temu podjął się stworzenia własnej firmy, u podstaw której leżały wielkie ambicje oraz wytrwałość. Myślę, że przyjęta przeze mnie twarda zasada inwestowania, a nie konsumpcji oraz naturalna chęć poszukiwania czegoś nowego, lepszego, w połączeniu z ciężką pracą zespołu, który udało mi się pozyskać do współpracy – były źródłem, jeśli tak można powiedzieć, sukcesu naszej firmy – wskazuje Robert Andre. Dziś zatrudnia ponad 200 osób, a jego zakład słynie z rodzinnej atmosfery i nieustannych inwestycji w rozwój. Firma ANDRE ABRASIVE ARTICLES osiągnęła stabilną pozycję na rynku narzędzi ściernych w Polsce i jest przykładem przedsiębiorstwa, które nigdy nie zapomina o najważniejszym czynniku w działalności gospodarczej – ludziach!
Więcej o firmie Andre Abrasive Articles można przeczytać we fragmencie publikacji. Zachęcamy do lektury!
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
27 sierpnia 2018 r.
Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zawsze blisko ludzi.
W czasach PRL na mieszkania, samochody trzeba było czekać latami. Podmiotem, który w tych niełatwych czasach podejmował próby złagodzenia w społeczeństwie napięć związanych z trudnościami w zdobyciu własnego lokum i znalezieniu się na początku listy przydziału mieszkań, jest Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Rada Nadzorcza i Zarząd Spółdzielni, dokładając starań, aby przydział mieszkań odbywał się w sposób społeczny, sprawiedliwy i przejrzysty oraz w oparciu o wizje lokalne u osób oczekujących na mieszkanie i sprawdzenie warunków, w jakich mieszkają, przydzielała mieszkania.
Więcej o działaniach Spółdzielni w poniższym fragmencie publikacji „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej.”. Zachęcamy do lektury!
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
O Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Pabianicach / fragment publikacji
26 sierpnia 2018 r.
Przedsięwzięcia na rzecz pracowników i społeczności lokalnej Sezup Clima Sp. z o.o.
Ryszard Bednarek, uruchamiając firmę Sezup początkowo świadczącą usługi w branży budowlanej, od początku był zwolennikiem inwestowania w rozwój firmy i w kapitał ludzki. Pomimo skrajnie trudnych okoliczności w końcu lat osiemdziesiątych XX w. i faktu, że Polska była pogrążona wtedy w głębokim kryzysie, postanowił, że uczciwość i rzetelność będą wartościami, na których oprze relacje z wszystkimi interesariuszami firmy, tj. pracownikami, klientami, dostawcami, partnerami, instytucjami publicznymi oraz organizacjami społecznymi – dla wspólnego dobra.
W poniższym fragmencie publikacji „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej.” znajduje się znacznie więcej informacji na temat zaangażowania firmy Sezup.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
25 sierpnia 2018 r.
Wspieranie służby zdrowia, edukacji i kultury przez Przedsiębiorstwo Usług Naukowo-Technicznych „Pro Novum” Sp. z o.o.
Wydawałoby się, że Pro Novum jako firma, która na podstawie badań wykonuje oceny stanu technicznego cieplno-mechanicznych urządzeń elektrowni, nie ma nic wspólnego z sytuacją w służbie zdrowia czy promocją wydarzeń kulturalnych. Jednak poza wyjątkowymi relacjami, jakie przedsiębiorstwo wypracowało ze swoimi interesariuszami, już w latach 80. ubiegłego wieku aktywnie wspierało śląską służbę zdrowia, kulturę i edukację młodzieży.
Po więcej szczegółów z historii firmy zapraszamy do fragmentu publikacji „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej.”.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
24 sierpnia 2018 r.
Integracja i praca ze środowiskiem lokalnym - Gabi-Plast Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Gabriela Kośmider
Firma Gabrieli i Grzegorza Kośmider Gabi-Plast z Krotoszyna, produkująca początkowo różne elementy i opakowania z tworzyw sztucznych powstała, ponieważ jej założyciele zamiast zainwestować w podniesienie standardu swojego domu, postanowili zainwestować w maszynę. Dzięki odwadze, pracowitości i wytrwałości w pokonywaniu licznych przeszkód osiągnęli sukces, którym dzielą się za swoimi pracownikami, klientami, dostawcami i otoczeniem, nie tylko lokalnym.
Aby poznać więcej szczegółów na temat firmy Gabi-Plast zachęcamy do przeczytania fragmentu publikacji „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej.”.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
23 sierpnia 2018 r.
Lokalny patriotyzm Firmy Budowlanej Marek ANTCZAK
W ramach powstającej publikacji „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkłady etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej.” prezentujemy przykłady dobrych praktyk przedsiębiorstw z całej Polski. Zachęcamy do zapoznania się z jednym z nich.
Mimo trudnych warunków, w jakich funkcjonowali prywatni przedsiębiorcy w latach 80. Ubiegłego wieku, coraz więcej osób próbowało działać na własny rachunek, żeby sobie, swoim bliskim i sąsiadom poprawić byt, żeby pracować w przyjaznej atmosferze i po prostu zrobić coś dobrego dla innych. Jedną z takich osób był Marek Antczak, który uruchomił Firmę Budowlaną Marek Antczak, kierując się uczciwością i rzetelnością wobec klientów oraz współpracowników, ciężką pracą oraz konsekwencją wniósł wkład nie tylko w budowanie nowoczesnego Kalisza w sensie materialnym, ale również w sensie wartości niematerialnych.
Więcej na temat Firmy Budowlanej Marek Antczak we fragmencie publikacji.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
21 sierpnia 2018 r.
Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym" poszukuje wykonawcy usługi polegającej na opracowaniu opisów 30 atrakcji turystycznych w ramach projektu „Baltic Heritage Routes. Development of Heritage Tourism Infrastructure in the South Baltic Area” nr: STHB.02.01.00-22-0080/16-00, który jest realizowany w ramach programu Interreg V-A Polska - Dania - Niemcy - Litwa - Szwecja (Południowy Bałtyk) 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Lista atrakcji zostanie dostarczona przez Fundację. Opisy w języku angielskim muszą obejmować: 1) opis lokalizacji danej atrakcji; 2) opis atrakcji (800-1000 znaków); 3) linki do przydatnych stron internetowych nt. danej atrakcji; 4) zdjęcia z internetowych źródeł publicznych. Termin wykonania usługi: do 28.09.2018 r.
Oferty prosimy przesyłać do 3 września 2018 r. na adres: aszczesniak@kig.pl.
20 sierpnia 2018 r.
Prace nad Projektem „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej” owocują w kolejne Studia Przypadków.
Tym razem opisana została Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna, której początki sięgają roku 1927. Jej założycielami byli: ksiądz dziekan Józef Królicki, hrabia Stanisław Karol Wysocki i kierownik szkoły Henryk Kraus. Choć początek był pomyślny, Spółdzielnię czekało wiele wyzwań. Pierwsze trudności pojawiły się wraz z wybuchem II Wojny Światowej, kiedy to przedsiębiorstwo zarządzane było przez okupanta. Później OSM Jasienica Rosielna zbyto na rzecz Centrali Spółdzielni Mleczarsko-Jajczarskich, przez co nastąpiło 6 lat stagnacji.
Dziś trudno jest dostrzec przeciwności, które napotkało przedsiębiorstwo. Spółdzielnia zatrudnia 230 osób, posiada 45 jednostek transportowych, własną stację paliw, zaplecze remontowe, stację uzdatniania wody, sieć hurtowni i firmowych sklepów samoobsługowych.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
15 sierpnia 2018 r.
Rekord SI - studium przypadku firmy.
Z przyjemnością udostępniamy kolejny fragment publikacji, która powstaje w ramach projektu „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej.”.
Fragment przedstawia fantastyczną historię o tym, jak młody inżynier- Janusz Szymura zainspirowany sukcesem rynkowym i finansowym systemu płacowego założył własną firmę. Droga, którą przedsiębiorstwo przebyło zaprowadziła je na wyżyny. W zestawieniu firm informatycznych o największych nakładach na R&D w 2017 roku Rekord SI zajął 5. miejsce.
Więcej o tym, jak właścicielowi udało się wspiąć tak wysoko zawarte jest w tekście, do przeczytania którego serdecznie zachęcamy.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
13 sierpnia 2018 r.
Studium przypadku firmy Novol!
W ramach realizowanego projektu „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej.” powstaje niezwykła publikacja, w której autorzy opisują przykłady kierowania się przez przedsiębiorców w prowadzonej działalności takimi wartościami, jak wolność, solidarność.
Już dziś przedstawiamy fragment publikacji! Zachęcamy do zapoznania się ze studium przypadku firmy Novol, która jest największym polskim producentem wysokojakościowych materiałów z zakresu lakiernictwa, napraw oraz zabezpieczeń dla przemysłu samochodowego i budowlanego. Założyciele firmy – Piotr Nowakowski i Piotr Olewiński – byli rzemieślnikami należącymi do Cechu Rzemiosł Różnych. Początki działalności nie były łatwe jak sami Panowie przyznają. „Nie wiedzieliśmy nawet co będziemy robić za tydzień”- mówił Piotr Olewiński. O tym jak firma uporała się z przeciwnościami można przeczytać we fragmencie publikacji.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
9 sierpnia 2018 r.
BEZPŁATNE szkolenie dla NGO oraz Izb Gospodarczych w OLSZTYNIE!
Zapraszamy wszystkich pracowników organizacji gospodarczych i Izb Gospodarczych na najbliższe szkolenie, które odbędzie się 17-19 września br. w Hotelu KUR w Olsztynie.
Szkolenie obejmuje 6 zakresów tematycznych: prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, ekonomia przedsiębiorstwa, analiza finansowa, pisanie stanowisk i opinii wraz z prezentacją stanowisk. Uzupełnij wiedzę i spraw, by Twoja organizacja aktywnie uczestniczyła w procesie konsultacji publicznych na szczeblu centralnym.
Szkolenia realizowane są w ramach projektu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze.
Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich.
30 lipca 2018 r.
Włączamy się w obchody Dnia Przedsiębiorcy w Sejmie.
W związku z obchodami Dnia Przedsiębiorcy oraz 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasz Instytut jako członek Komitetu KIG ds. Kreowania Wizerunku Polskiego Przedsiębiorcy włączył się w organizację razem z Krajową Izbą Gospodarczą uroczystego spotkania przedsiębiorców w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, przy ul. Wiejskiej w Warszawie.
To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 20 września. W ramach spotkania przeprowadzone zostanie również uroczyste posiedzenie Prezydium Krajowej Izby Gospodarczej. W spotkaniu weźmie udział między innymi Adam Abramowicz – Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców a w charakterze gościa specjalnego Christoph Leitl – President of the EUROCHAMBRES.
6 lipca 2018 r.
Wspaniały sukces uczestniczki projektu Punkt Zwrotny!
Uczestniczka realizowanego przez nas projektu "PUNKT ZWROTNY. Program aktywizacji zawodowej i edukacyjnej" została przyjęta do Akademii Sztuk Pięknych! Natalia to niezwykle utalentowana dziewczyna! Udowodniła to dostając się na wymarzone studia. Jesteśmy nadzwyczaj dumni z naszych uczestników, którzy wytrwale dążą do realizacji swoich marzeń.
Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich.
21 czerwca 2018 r.
W Dniu Przedsiębiorcy, w Sali Malinowej Hotelu Bristol, a Luxury Collection Hotel w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone zaangażowaniu społecznemu przedsiębiorców. Podczas spotkania został zaprezentowany nowy projekt Instytutu, pn. „Społeczna Odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorców w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej” realizowanego z Programu wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 oraz studia przypadku – działania CSR realizowane przez Laureatów programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.
13 czerwca 2018 r.
W Białymstoku (Hotel Leśny Al. Jana Pawła II 77) odbyło się kolejne z cyklu bezpłatnych szkoleń przygotowujących IZBY i organizacje pozarządowe do uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych na szczeblu centralnym.
Szkolenia realizowane są w ramach projektu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze. Celem projektu jest dostarczenie przedstawicielom Izb oraz NGO wiedzy w zakresie rożnych obszarów prawa gospodarczego oraz uzupełnienie ich kompetencji i możliwości uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych.
Każde szkolenie obejmuje 6 zakresów tematycznych: prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, ekonomia przedsiębiorstwa, analiza finansowa oraz pisanie stanowisk i opinii wraz z prezentacją stanowisk. Szczegółowy program
Szkolenie trwa 3 dni po 8 godzin, do wyboru jest kilkanaście terminów w największych polskich miastach. Uczestnictwo w szkoleniach jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie i nocleg.
Kolejne dostępne terminy:
Serdecznie zapraszamy!
Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają dodatkowo bon na bezpłatne doradztwo z zakresów tematycznych poruszanych na szkoleniu!
Projekt realizowany jest w partnerstwie zawartym pomiędzy Fundacją „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” oraz Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
1 czerwca 2018 r.
Dołączamy do wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości!
Już wkrótce ukażemy przykłady prospołecznego zaangażowania firm, które przyczyniło się do odbudowy państwowości Polski na przestrzeni ostatnich 100 lat i stanowiło istotny wkład w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej.
Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” rozpoczyna realizację projektu: „Społeczna odpowiedzialność biznesu w stuleciu niepodległości Polski. Wkład etycznych przedsiębiorstw w umacnianie polskiej suwerenności gospodarczej.” Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
21 maja 2018 r.
W Poznaniu (Hotel Gromada, ul. Babimojska 7) odbyło się kolejne z cyklu bezpłatnych szkoleń przygotowujących IZBY i organizacje pozarządowe do uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych na szczeblu centralnym.
Szkolenia, realizowane są w ramach projektu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze. Celem projektu jest dostarczenie przedstawicielom Izb oraz NGO wiedzy w zakresie rożnych obszarów prawa gospodarczego oraz uzupełnienie ich kompetencji i możliwości uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych.
Każde szkolenie obejmuje 6 zakresów tematycznych: prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, ekonomia przedsiębiorstwa, analiza finansowa oraz pisanie stanowisk i opinii wraz z prezentacją stanowisk. Szczegółowy program
Szkolenie trwa 3 dni po 8 godzin, do wyboru jest kilkanaście terminów w największych polskich miastach. Uczestnictwo w szkoleniach jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie i nocleg.
Dostępne terminy:
Serdecznie zapraszamy!
Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają dodatkowo bon na bezpłatne doradztwo z zakresów tematycznych poruszanych na szkoleniu!
Projekt realizowany jest w partnerstwie zawartym pomiędzy Fundacją „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” oraz Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
15 maja 2018 r.
Szanowni Państwo,
zapraszamy do włączenia się w ulepszanie oferty turystycznej regionu południowego Bałtyku. Prosimy o udział w badaniu ankietowym. Ankieta jest częścią projektu "Trasy Dziedzictwa Bałtyckiego".
"Baltic Heritage Routs. Development of Heritage Tourism Infrastructure in the South Baltic Area".
10 maja 2018 r.
Rekrutacja!
Poszukujemy kandydatki/kandydata na stanowisko: Asystent/-tka Zarządu.
Wymagania: wysoka motywacja, chęć uczenia się i rozwijania, otwartość na pracę z ludźmi i nowe wyzwania, elastyczność, dobra znajomość pakietu MS Office i języka angielskiego, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole, dokładność i rzetelność.
CV i list motywacyjny po polsku należy przesłać na adres: aszczesniak@kig.pl
Rekrutacja trwa do: 18.05.2018
10 maja 2018 r.
Odwiedziliśmy Rybnik, w którym 10 maja 2018 roku odbył się II Międzynarodowy Kongres Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju.
Instytut, który od ponad 20 lat promuje ideę Fair Play w biznesie, kolejny raz wykorzystał świetną okazję do poruszenia tematu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w praktyce przybliżając uczestnikom Kongresu program i laureatów tytułu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.
23 kwietnia 2018 r.
We Wrocławiu (CAMPANILE WROCŁAW STARE MIASTO przy ul. Władysława Jagiełły 7) odbyło się kolejne 3-dniowe bezpłatne szkolenie przygotowujące IZBY i organizacje pozarządowe do uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych na szczeblu centralnym.
20 kwietnia 2018 r.
Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym" została partnerem w projekcie "Baltic Heritage Routs. Development of Heritage Tourism Infrastructure in the South Baltic Area".
Więcej informacji już wkrótce
16 kwietnia 2018 r.
W Warszawie w dniach 16-18 kwietnia w Hotelu de Silva Wilanów przy ul. J. Kubickiego odbyło się kolejne bezpłatne szkolenie przygotowujące IZBY i organizacje pozarządowe do uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych na szczeblu centralnym.
Szkolenia te realizowane są w ramach projektu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze. Celem projektu jest dostarczenie przedstawicielom Izb oraz NGO wiedzy w zakresie rożnych obszarów prawa gospodarczego oraz uzupełnienie ich kompetencji i możliwości uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych.
Każde szkolenie obejmuje 6 zakresów tematycznych: prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, ekonomia przedsiębiorstwa, analiza finansowa oraz pisanie stanowisk i opinii wraz z prezentacją stanowisk. Szczegółowy program
Szkolenie trwa 3 dni po 8 godzin, do wyboru jest kilkanaście terminów w największych polskich miastach. Uczestnictwo w szkoleniach jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie i nocleg.
Serdecznie zapraszamy!
Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają dodatkowo bon na bezpłatne doradztwo z zakresów tematycznych poruszanych na szkoleniu!
Projekt realizowany jest w partnerstwie zawartym pomiędzy Fundacją „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” oraz Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
29 marca 2018 r.
26 marca 2018 r.
W Grecji odbyło się II spotkanie partnerstwa projektu "Ask for Job" w ramach Programu Erasmus+.
Celem projektu jest zwiększenie umiejętności cyfrowych osób długotrwale bezrobotnych i osób o niskich kwalifikacjach, które pragną je podwyższać, by stać się bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy.
22 marca 2018 r.
Przekazujemy marcowy newsletter Instytutu, a w nim aktualności dotyczące realizowanych przez nas projektów.
Zapraszamy do lektury!
21 marca 2018 r.
W Łodzi odbyło się kolejne bezpłatne szkolenie przygotowujące IZBY i organizacje pozarządowe do uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych na szczeblu centralnym.
Szkolenie odbyło się w dniach 19-21 marca w Hotelu Restaurant Campanile przy ul. Piłsudskiego 27.
Zapraszamy na nasze kolejne szkolenia, które realizowane są w ramach projektu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze. Celem projektu jest dostarczenie przedstawicielom Izb oraz NGO wiedzy w zakresie rożnych obszarów prawa gospodarczego oraz uzupełnienie ich kompetencji i możliwości uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych.
Każde szkolenie obejmuje 6 zakresów tematycznych: prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, ekonomia przedsiębiorstwa, analiza finansowa oraz pisanie stanowisk i opinii wraz z prezentacją stanowisk. Szczegółowy program
Szkolenie trwa 3 dni po 8 godzin, do wyboru jest kilkanaście terminów w największych polskich miastach. Uczestnictwo w szkoleniach jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie i nocleg.
Dostępne terminy:
Serdecznie zapraszamy!
Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają dodatkowo bon na bezpłatne doradztwo z zakresów tematycznych poruszanych na szkoleniu!
Projekt realizowany jest w partnerstwie zawartym pomiędzy Fundacją „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” oraz Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
18 marca 2018 r.
18 marca br. odbył się Finał 59 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym organizowany przez Uniwersytet Warszawski. Tematem zmiennym tegorocznej olimpiady była demokracja, która jest dla Instytutu zagadnieniem szczególnie ważnym, dlatego też zostaliśmy partnerem wydarzenia i byliśmy obecni na uroczystym wręczeniu nagród. Ponadto Pan Mieczysław Bąk, Prezes Instytutu skierował do Laureatów oficjalny list z gratulacjami.
26 lutego 2018 r.
Trzecie szkolenie organizowane w ramach projektu „Efektywne NGO i Izby Gospodarcze” już za nami. Tym razem szkolenie odbyło się w Katowicach, w hotelu Silesian. Kolejni przedstawiciele NGO i Izb Gospodarczych zostali przygotowani do uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych na szczeblu centralnym oraz uzupełnili wiedzę w zakresie różnych obszarów prawa gospodarczego.
Wszystkich chętnych zapraszamy na następne szkolenie, które odbędzie się już 19-21 marca w Łodzi.
Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich.
31 stycznia 2018 r.
Dobiega końca realizacja 3 letniego projektu EwasteR!
Czy projekt był wartościowy? Co nowego wnosi w dziedzinie recyklingu i dla nauki? Odpowiedzi znajdą Państwo w poniższej broszurze.
25 stycznia 2018 r.
POLECAMY! Nowy newsletter projektu EwasteR, a w nim:
24 stycznia 2018 r.
W dniach 22-24 stycznia w Hotelu interHouse przy ul. Bratysławskiej 2 w Krakowie odbyło się kolejne z cyklu zaplanowanych, bezpłatnych szkoleń dla przedstawicieli (pracowników, członków i wolontariuszy) regionalnych i branżowych izb gospodarczych z terenu całej Polski oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych zajmujących się rozwojem gospodarczym.
Szkolenia realizowane są w ramach projektu Efektywne NGO i Izby Gospodarcze, którego celem jest dostarczenie przedstawicielom Izb oraz NGO wiedzy w zakresie rożnych obszarów prawa gospodarczego oraz uzupełnienie ich kompetencji i możliwości uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych.
Każde szkolenie obejmuje 6 zakresów tematycznych: prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, ekonomia przedsiębiorstwa, analiza finansowa oraz pisanie stanowisk i opinii wraz z prezentacją stanowisk. Szczegółowy program
Szkolenie trwa 3 dni po 8 godzin, do wyboru jest kilkanaście terminów w największych polskich miastach. Uczestnictwo w szkoleniach jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie i nocleg.
Plakat - bezpłatne szkolenie 22-24.01.2018
Projekt realizowany jest w partnerstwie zawartym pomiędzy Fundacją „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” oraz Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Uwaga dla wszystkich zainteresowanych szkoleniem! Dostępne są jeszcze terminy:
Serdecznie zapraszamy!
16 stycznia 2018 r.
E-seminarium EwasteR on-line na platformie expertise.tv
Z siedziby Instytutu Badań Edukacyjnych, przy ul. Górczewskiej 8 w Warszawie odbyła transmisja e-seminarium poświęconego projektowi EwasteR „Opracowanie i testowanie nowych umiejętności zarządczych dla rozwoju systemu recyklingu i ponownego wykorzystania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Europie”.
E-seminarium miało na celu prezentację głównych rezultatów kończącego się projektu EwasteR. Zostało zaprezentowane podsumowanie szkolenia „Specjalista ds. recyklingu i ponownego użycia e-odpadów" oraz proces włączania kwalifikacji wypracowanej w ramach projektu do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Ponadto, uczestnicy mieli okazję uzyskać informacje o programie “Erasmus dla młodych przedsiębiorców”.
Organizowane e-seminarium było bezpłatne, a uczestnicy mogli wziąć w nim udział poprzez platformę expertise.tv, po uprzednim potwierdzeniu swojego udziału na mail m.pomorska@ibe.edu.pl.
Dodatkowych informacji udziela pani Małgorzata Pomorska, nr tel. +48 22 241 21 08.
10 stycznia 2018 r.
Erasmus to program skierowany również do przedsiębiorców!
O programie i warunkach wyjazdu na łamach Programu 1 Polskiego Radia opowiedziała Anna Szcześniak.
10 stycznia 2018 r.
Zapraszamy do zapoznania się z Newsletterem projektu Ask4Job.
8 stycznia 2018 r.
Nabór dla przedsiębiorstw recyklingowych (Erasmus nie tylko dla studentów)
W ramach realizacji projektu „EwasteR. Opracowanie i testowanie nowych umiejętności zarządczych dla rozwoju systemu recyklingu i ponownego wykorzystania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Europie", Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”, Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy oraz Instytut Badań Edukacyjnych oferują:
W razie pytań prosimy o kontakt z p. Anną Szcześniak, e-mail aszczesniak@kig.pl tel. 509 912 351 z Fundacji „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”, p. Sylwią Walicką z Instytutu Badań Edukacyjnych, e-mail s.walicka@ibe.edu.pl, tel. 22 241 71 84 lub p. Anną Bojanowicz-Bablok z Instytutu Ochrony Środowiska, e-mail anna.bojanowicz-bablok@ios.edu.pl, tel. 22 375 05 07.